TESOB Başkanı Kara: Dolmuş Fiyatlarına Denge Gelecek

06.02.2017, TRABZON, TESOB – Trabzon Büyükşehir Belediyesi sınırları içindeki dolmuş hatlarında ücretlerin dengelenmesi ve farklılıkların giderilmesi için çalıştay düzenlendi. Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (TESOB) Başkanı Metin Kara, hem esnafı hem de vatandaşı koruyan adaletli bir tarife sistemine geçmek üzere çalışmaların başlatıldığını, kilometresi birbirine yakın hatlardaki ücret farklılıklarının giderileceğini söyledi.

Trabzon’daki M ve S plakalı ticari taşıtların tarife düzenlemelerine yönelik çalıştay TESOB’da gerçekleştirildi. TESOB Başkanı Metin Kara’nın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya UKOME Şube Müdürü Erdoğan Sadıklar, ilçe şoförler odası başkanlarıyla ilgili ilçe esnaf odası başkanları katıldı.

TESOB Başkanı Metin Kara, Büyükşehir genelinde dengeli bir tarife düzenlemesini gerçekleştirmek üzere tarafların bir araya geldiklerini ifade etti.  Kara, Trabzon’un Büyükşehir statüsüne kavuşturulmasının ardından il sınırları içerisinde dolmuş hatlarında kilometre ve fiyat farklılıkları yaşandığını, bu sorunun düzeltilmesi için verimli bir toplantı yapıldığını vurguladı. Başkan Kara, “Doğu ve batı istikametindeki ilçelerimizde aynı kilometreler üzerinden alınan farklı fiyat uygulamaları sona erecek ve ücretler dengeli bir hale gelecektir. Amacımız hem yolcularımızı hem de esnafımızı koruyarak adaletli bir tarife sistemine geçmektir” dedi.

Son yıllarda Trabzon’daki turizm potansiyelinde meydana gelen artışa dikkat çeken Başkan Kara, “Meslek odaları, belediye gibi kurumlar uyumlu çalışmak zorunda. İnanıyorum ki bu çalıştay ile sorunlarımıza daha sağlıklı çözümler bulup sezona hizmet kalitesini arttırarak gireceğiz. Amacımız müşteri beklentilerini en üst seviyede karşılayarak ilimize, üyelerimize ve halkımıza daha fazla hizmet sunmaktır” diye konuştu.