Ayın şoförleri ödüllerini aldı

21.07.2017, TRABZON, TESOB - Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (TESOB) tarafından başlatılan Ayın Şoförü uygulamasında ödüller dağıtılmaya devam ediyor. TESOB Başkanı Metin Kara, Ticari Taşıt Sürücülerinin Davranış Modellerinin Geliştirilmesi Projesi kapsamında 4. Dönem eğitimlerinin de 25 Temmuz Salı günü başlayacağını söyledi.


Şoförlük mesleğine standart getirilmesi amacıyla uygulanan 'Ticari Taşıt Sürücülerinin Davranış Modellerinin Geliştirilmesi' projesi kapsamında başlatılan Ayın Şoförü uygulamasında ödüller verilmeye devam edildi.


ÇARŞIBAŞI'NDA AYIN ŞOFÖRÜ MEHMET SAĞLAM

Çarşıbaşı Esnaf ve Sanatkârlar Odası'nda düzenlenen törende Çarşıbaşı ilçesinde Ayın Şoförü seçilen Mehmet Sağlam'a plaketini ve hediye altınını TESOB Başkanı Metin Kara takdim etti. Çarşıbaşı Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı ve TESOB Yönetim Kurulu Üyesi Turan Kaynar da, projeye katkılarından dolayı Trabzon – Çarşıbaşı Otobüsçüler Kooperatifi Başkanı Fatih Yanık'a teşekkür plaketi verdi.


ŞALPAZARI'NDA AYIN ŞOFÖRÜ MEHMET KARA

Şalpazarı'nda Ayın Şoförü seçilen Mehmet Kara'ya plaketinin verilmesi için S.S. Şalpazarı – Beşikdüzü Dolmuşçular 1 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi'nde tören düzenlendi. Törende Mehmet Kara'ya plaketini Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, hediye altınını ise TESOB Başkanı Metin Kara takdim etti. Durak Başkanı Fikret Aksoy'a, projeye katkıları nedeniyle teşekkür plaketini ise Şalpazarı Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Murat Yılmaz verdi.


BEŞİKDÜZÜ'NDE AYIN ŞOFÖRÜ ÖZCAN KILIÇ

Beşikdüzü Minibüsçüler Kooperatifi'nde düzenlenen törende ise ilçede Ayın Şoförü seçilen Özcan Kılıç'a plaketi verildi. Kılıç'a plaketini Beşikdüzü Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Coşkun Zihni takdim ederken, hediye altınını TESOB Başkanı Metin Kara verdi. Beşikdüzü Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı ve TESOB Yönetim Kurulu üyesi Hüseyin Günaçtı da, durak başkanı İhsan Yücesan'a projeye katkılarından dolayı plaket verdi.


TONYA'DA AYIN ŞOFÖRÜ ALİ SARIHAN

Tonya'da Ayın Şoförü seçilen Ali Sarıhan'a, 2 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi'ndeki törende plaketini Tonya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hinkar Lermi, hediye altınını ise TESOB Başkanı Metin Kara takdim etti. Durak Başkanı Kazım İnce'ye projeye katkılarından dolayı plaketini ise Tonya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Vekili Hasan Lermi verdi. 


TESOB Genel Sekreteri Ömer Kayıkçıoğlu ve Eğitim Uzmanı Özge Yılmaz'ın da katıldığı törenler sonrasında, ödül alan tüm şoförlerin araçlarına Ayın Şoförü çıkartmaları yapıştırıldı.


YENİ EĞİTİM 25 TEMMUZ'DA BAŞLAYACAK

TESOB Başkanı Metin Kara, Ticari Taşıt Sürücülerinin Davranış Modellerinin Geliştirilmesi Projesi'nde 4. Dönem eğitimlerinin de 25 Temmuz Salı günü başlayacağını belirterek, 'Bu eğitim sonunda verilecek Ticari Taşıt Sürücüsü Tanıtma Kartı ile ilgili denetimler bilindiği gibi 9 Mayıs'ta başlamıştı. Trabzon Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi'nin de desteklediği ve büyük katkı sunduğu bu proje kapsamında 5 bin sürücüye eğitim verildi. TESOB, Emniyet ve Jandarma ekipleri, Ticari Taşıt Sürücüsü Tanıtma Kartı denetimlerini yapmaya devam ediyor. Bu kartı taşımayanlar dolmuş, servis aracı ve taksi gibi ticari taşıtları kullanamayacak. Kullananlar ve o aracın sahibi hakkında yasal işlem başlatılacak' dedi. Kara, proje kapsamında özendirici olması açısından başlattıkları Ayın Şoförü uygulamasına da devam edeceklerini söyledi.