Trabzon İl Müftüsü Demir’den TESOB’a ziyaret

21.06.2017, TRABZON, TESOB – Trabzon İl Müftüsü Keramettin Demir, Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (TESOB) Başkanı Metin Kara’yı ziyaret etti.

Trabzon İl Müftüsü Keramettin Demir ve Müftü Yardımcısı Sıtkı Kaya, Başkan Metin Kara’ya Türkiye Diyanet Vakfı ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yürütülen Hediyem Kur’an Olsun Kampanyası ile ilgili bilgi verdi. Müftü Demir, Kur’an öğrenmek ve okumak isteyen ancak imkânları son derece sınırlı olanlara destek olmak amacıyla Hediyem Kur’an Olsun projesinin hayata geçirildiğini belirterek şunları söyledi:

“Kur’an-ı Kerim’ler ilk etapta İngilizce, Rusça, İspanyolca ve Fransızca dillerinde mealli olacaktır. Ayrıca talep doğrultusunda farklı dillerde de mealler hazırlanacaktır. Herkesin rahatlıkla okuyabileceği mealli Kur’an-ı Kerimler, Balkanlar, Orta Asya ülkeleri, Kafkaslar, Latin Amerika ve Güney Asya ülkelerine ulaştırılacaktır. Yurtiçinde ise okullar, cezaevleri, kütüphaneler gibi kuruluşlardan gelen talepler değerlendirilecektir” dedi.

Demir, Kur’an-ı Kerim meali nüshalarının bir tanesi için 12 liralık bağış yapılması gerektiğini, bağışların Vakıfbank Trabzon Şubesi, il ve ilçe müftülükleri ile Türkiye Diyanet Vakfı şubelerine yapılabileceğini söyledi.

TESOB Başkanı Metin Kara ise, büyük takdirle karşıladıkları kampanyaya kurum olarak ellerinden gelen desteği vereceklerini vurguladı.