Esnafa Ramazan uyarısı: Önce vicdan sonra cüzdan hesabı yapalım!

23.05.2017, TRABZON, TESOB – Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (TESOB) Başkanı Metin Kara, Ramazan’da vatandaşın mağdur olmaması için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini belirterek, “Esnafımız Ramazan’da önce vicdan sonra cüzdan hesabı yapmalı. Trabzon’daki esnafımız bu konuda her zaman duyarlı olmuştur” dedi.

ŞİKÂYETLERİNİZİ BİLDİRİN

TESOB Başkanı Metin Kara, Ramazan ayı içinde denetimlerini sıklaştıracaklarının da altını çizerek şunları söyledi:

“Fiyatlarda keyfi artış yapanları, hijyen koşullarına uymayanları denetimlerimizle tespit etmeye çalışacağız. Ayrıca vatandaşlarımız da, esnafla ilgili bu tür şikâyetlerini ilgili kurumlara ve TESOB’a yapabilir. Kentin çeşitli yerlerinde mevcut olan öneri, dilek ve şikâyet kutularımıza da esnafta gördükleri aksaklıkları yazabilir. Bu tür şikayetler anında değerlendirmeye alınacak ve gereği yapılacaktır. Şunu da belirtmek istiyorum ki; çok şükür Trabzon esnafı her zaman Ramazan ayının ve Ahiliğin gereklerine uygun davranmıştır ve davranmaya da devam edecektir.”

Başkan Kara, Ramazan ayının birlik, dayanışma ve paylaşma ayı olduğunu da vurgulayarak, “Çevremizde ihtiyacı olanlara yardım edelim. Yardımları yaparken, Ahilik geleneğinin de temeli olan ‘sağ elin verdiğini sol el görmemeli’ düsturuyla hareket edelim” diye konuştu.