Başkan Kara: Trabzon turizmle gelişecek

11.05.2017, TRABZON, TESOB – Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (TESOB) Başkanı Metin Kara ve beraberindeki heyet, Kültür ve Turizm İl Müdürü Ali Ayvazoğlu’nu ziyaret etti. Görüşmede, turizm sezonunda denetimlerin sıklaştırılması konusunda görüş birliğine varıldı.

TESOB Başkanı Metin Kara, ziyarette Trabzon’un turizmle gelişeceğine inandıklarını belirterek, “Bu düşünce doğrultusunda turizm sektörüne donanımlı eleman yetiştirmek için, ‘Turisti Kazanan Geleceği Kazanır’ projesi uyguladık ve bu kapsamda 37 gencimize eğitim verdik. Turizmin gelişmesinde esnafın büyük rolü olduğuna inanıyoruz. Turistlerin kentimizden memnun ayrılması için esnafımıza büyük görev düşüyor. Özellikle fiyat tarifelerinin farklı uygulanmaması için ekiplerimiz denetimlerini sürdürüyor. Tarifesi olmayan esnaflarımızı uyarıyoruz. Bu çalışmamızın geri dönüşleri çok iyi. Uyarıda bulunduğumuz esnaflarımızın tamamına yakını tarifelerini aldı” dedi.

Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu ise, TESOB’un turizm konusundaki çalışmalarına her zaman destek vereceklerini belirterek, “Özellikle tarife denetimlerini ara vermeden sürdürmenizi bekliyoruz. Çalışmalarınızda her zaman desteğimiz yanınızdadır” diye konuştu.