Esnaf Odası başkanları Uzungöl’de incelemelerde bulundu, talepleri dinledi

28.07.2022, TRABZONR, TESOB – Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (TESOB) İşyeri Denetleme ve Danışmanlık Kurulu üyesi esnaf ve sanatkâr odası başkanları, Çaykara ilçesine bağlı Uzungöl turizm bölgesinde esnafı ziyaret etti, talepleri ve çözüm önerilerini dinledi.

TESOB Başkanvekili Mustafa Özcelep, Çaykara Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ali Şükrü Aydın ve kurul üyesi esnaf ve sanatkâr odası başkanları, Uzungöl’de birçok esnafı ziyaret etti, turizm sezonunda yaşanan sorunlar ve çözüm önerileriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

TESOB Başkanvekili Mustafa Özcelep, Uzungöl’ün Trabzon ve bölge turizminin lokomotifi olduğunu belirterek, “Son dönemlerde Uzungöl kullanılarak Trabzon’a ve bölge turizmine yapılan algı çalışmalarının karşısındayız. Uzungöl’de esnaf kardeşlerimizi ziyaret ettik, sorunlarını dinledik. Elbette böyle büyük bir hareketliliğin olduğu bölgede sorunlar olacaktır. İşbirliği içinde sorunların çözümü imkânsız değildir. Ortak amacımız misafirlerimizin ilimizden, bölgemizden memnun ayrılması ve turist sayısının her geçen yıl artmasıdır” dedi. Özcelep, İşyeri Denetleme ve Danışmanlık Kurulu’nun önemli görevlerinden birinin mesleki eğitimin güçlendirilmesine yönelik çalışmalar yapmak olduğunu ifade ederek, “Turizm sektörü ilimizin ve bölgemizin bacasız sanayisi konumunda. Turizm sektörüne kalifiye eleman yetiştirilmesi önem verdiğimiz konuların başında geliyor. Bu anlamda TESOB olarak birçok proje yürüttük ve bu projelere devam edeceğiz” diye konuştu.