Ankara’daki Trabzon Günleri’nde TESOB standına büyük ilgi gösterildi

27.05.2022, TRABZON, TESOB – Ankara’da düzenlenen Trabzon Günleri etkinliklerinde Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin (TESOB) standı protokol üyeleri ve ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

Ankara Millet Bahçesi Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen Trabzon Günleri’nde açılan TESOB standında konukları TESOB Başkanı Metin Kara, yönetim kurulu üyeleri ve esnaf ve sanatkâr odası başkanları ağırladı.

TESOB standını Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Trabzon milletvekilleri Muhammet Balta, Ahmet Kaya ve Hüseyin Örs, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün, Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, İYİ Parti GİK Üyesi Yavuz Aydın ile vatandaşlar ziyaret etti.

AHİLİK VE EL SANATLARI VURGUSU

TESOB standında Trabzon’un Türkiye çapında son 6 yılda kazındığı 5 büyük Ahilik ödülünün fotoğrafları ile kentin önemli el sanatları arasında yer alan bakır işlemeciliği, hasır, telkâriye ve kazaziye ürünlerinin görselleri yer aldı. “Bakıra, Altın ve Gümüşe Hayat Veren Trabzonlu Ustalar” sloganıyla fuarda yer alan TESOB’da Başkan Metin Kara, “Standımıza ilgi gösteren tüm konuklarımıza teşkilatlarımız adına teşekkür ediyorum” dedi. Trabzon Günleri etkinliklerinin 29 Mayıs Pazar gününe kadar süreceği belirtildi.