Esnaf ve e-ticaretten satış yapanlara PTT’den Akıllı Esnaf uygulaması

26.04.2022, TRABZON, TESOB – Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (TESOB) Başkanı Metin Kara’yı ziyaret eden Trabzon PTT Başmüdürü Yavuz Güney, esnafa ve sosyal medya üzerinden satış yapan kişi ya da kurumlara, özel komisyon avantajları sunan "PTT Akıllı Esnaf" sanal ve fiziki POS uygulaması hakkında bilgi verdi.

Trabzon PTT Başmüdürü Yavuz Güney, Akıllı Esnaf sanal ve fiziki POS uygulamasının PTT’nin yeni nesil hizmetlerinden biri olduğunu ifade ederek, “Bu uygulama ile esnafımız tüm satışlarında devlet güvencesiyle ödeme alabilecek, müşterileri isterse kredi kartına taksit yapabilecek. PTT’nin bu hizmeti tamamıyla ücretsizdir. Amaç esnafımızı kalkındırmak, pandemi döneminde online alışverişe dönen piyasa koşullarında esnafımızın kazancının artmasını sağlamaktır. Akıllı Esnaf uygulamasına üye olmak için ıslak imza ve taahhüt istenmemektedir. Uygulamanın sabit gideri bulunmamaktadır. Sisteme kayıt basitçe whatsapp üzerinden gönderilecek fotoğraflarla sağlanmaktadır. Ayrıca uygulama üzerinden yapılan her satışta PTT Kargo’nun kullanılması durumunda gönderilere yüzde 20 indirim sağlanacaktır. Uygulama ile ilgili detaylı bilgi www.akilliesnaf.ptt.gov.tr adresinden alınabilir” dedi.

TESOB Başkanı Metin Kara ise fiziki satışların yanı sıra e-ticaret hacminin giderek arttığı piyasa koşullarında esnafa sağlanan bu imkanlar nedeniyle PTT’ye teşekkür etti.