“Sümela’nın açılması Maçka esnafına nefes aldıracaktır”

08.04.2022, TRABZON, TESOB – Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (TESOB) Başkanı Metin Kara, Sümela Manastırı’nın 1 Mayıs’ta ziyarete açılmasının beklendiğini ifade ederek, “Sümela’nın açılması Maçka esnafına nefes aldıracaktır. Turizm sezonunun şimdiden tüm esnafımız için bereketli olmasını diliyorum” dedi.

MAÇKA ESNAF ODASI ZİYARET EDİLDİ

TESOB Başkanı Metin Kara, Maçka Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hüseyin Konak’ı ziyaret etti. Başkan Kara, turizm sezonunun yaklaştığını hatırlatarak, “Ramazan Bayramı ve sonrasında sezonun hareketliliği başlayacaktır. Maçka da turizmde dünya çapında önemli noktalarımızdan biri. Sümela Manastırı uzun süredir kapalı. Bazı bölümleri ara sıra açılıyor ancak bir süreklilik maalesef olamadı. Tabii ki ziyaretçilerin güvenliği açısından yürütülen çalışmaların önemini biliyoruz. İlgililer tarafından 1 Mayıs’ta ziyarete açılacağı ifade edildi. Sümela’nın ziyarete açılması Maçka esnafımıza nefes aldıracaktır. Umarız sezon boyunca bir aksilik yaşanmadan açık kalır. Turizm sezonunun şimdiden tüm Trabzon esnafı için bereketli olmasını diliyorum” dedi. Başkan Kara, tarife denetimlerini bu sezon daha sıkı şekilde sürdüreceklerini de vurguladı.

MAÇKA ŞOFÖRLER ODASINA ZİYARET

Başkan Kara Maçka Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Lokman Kar’ı da ziyaret etti. Maçka Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Alaattin Aydın’ın da yer aldığı ziyarette, şoför esnafının sorunları ve çözüm önerileri konusunda istişarede bulunuldu.