“Ramazan yardımlaşma ve dayanışma ayıdır”

01.04.2022, TRABZON, TESOB – Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (TESOB) Başkanı Metin Kara, Ramazan ayının tüm vatandaşlarımıza ve esnafa hayırlı olmasını dileyerek, “Yardımlaşma ve dayanışma ayı olan Ramazan'ın tüm halkımıza bereket getirmesini diliyorum. Girdi maliyetlerindeki artışlar nedeniyle piyasadaki fiyatların arttığı bugünlerde Ramazan ayını fırsat bilenlere göz açtırılmamalıdır. Halkın sağlığıyla oynanmasına izin verilmesin, denetimler daha fazla sıklaştırılsın” dedi.

Ramazan'ın birlik, beraberlik, dayanışma ve yardımlaşma duygularının öne çıktığı bir ay olduğunu belirten TESOB Başkanı Metin Kara, “Rahmet, bereket ve mağfiret ayı olan Ramazan, sosyal açıdan da yardımlaşmanın en etkin biçimde uygulandığı zamandır. Bu vesileyle paylaşmanın ve yardımlaşmanın güzellikleriyle dolu Ramazan ayının, milletimize, esnaf ve sanatkârımıza sağlık, huzur ve bereket getirmesini diliyorum” diye konuştu.

“FIRSATÇILARA KARŞI DENETİMLER SIKLAŞTIRILMALIDIR”

Başkan Kara, pandemi nedeniyle 2 yıldan fazla bir süredir zor ünler geçiren esnafın, girdi maliyetlerindeki artışlar nedeniyle sattığı ürünlere zam yapmak zorunda kaldığını da belirterek, “Bu zamlar vatandaşın da alım gücünü düşürdü. Bu durumu fırsata çevirmek isteyenlere yapılacak sıkı denetimlerle göz açtırılmamalıdır. Özellikle merdiven altı üretimlerin önüne geçilmelidir” dedi.

“TRABZON ESNAFI HER ZAMAN AHİLİĞİN GEREĞİNİ YERİNE GETİRMİŞTİR”

TESOB Başkanı Metin Kara, ticaret tarihi çok eskilere dayanan ve Anadolu’daki Ahiliğin merkezlerinden biri olan Trabzon esnafının da her zaman bu geçmişe uygun davrandığını vurgulayarak, “Trabzon esnafı her zaman Ramazan ayının ve Ahiliğin gereklerine uygun davranmıştır ve davranmaya da devam edecektir. Halkımızdan da alışverişlerini yerel esnaftan yaparak esnafımıza ve şehrimizin ekonomisine destek olmasını bekliyoruz” diye konuştu.