'Köprübaşı'nda ahşap el işçiliğinin geliştirilmesi için çalışıyoruz'

05.02.2022, TRABZON, TESOB – Köprübaşı Belediye Başkanı Ali Aydın'ı ziyaret eden Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (TESOB) Başkanı Metin Kara, önemli bir el sanatı olan ahşap el işçiliğinin geliştirilmesi için proje hazırlayarak ilçeye destek vermeye çalıştıklarını belirtti. 

TESOB Başkanı Metin Kara, beraberinde Köprübaşı Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ali Osman Aydın, TESOB Başkanvekili Mustafa Özcelep, TESOB Yönetim Kurulu Üyesi Ekrem Yılmaz, TESOB Yönetim Kurulu Üyesi Turan Kaynar ve Trabzon Madeni İşler ve Teknik Makina Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mustafa Pehlivan'la birlikte Köprübaşı Belediye Başkanı Ali Aydın'ı ziyaret etti.

Başkan Kara, Köprübaşı'nın önem verdikleri ilçelerden biri olduğuna işaret ederek, 'Köprübaşı ilçemiz ahşap el işçiliği ile önemli değer yaratıyor. Biz de bu önemli değeri bir adım daha ileriye götürmek için TESOB bünyesinde bir proje hazırladık. Bunun son çalışmaları yapılıyor. Amacımız gençlerimizin bu el sanatına özendirilmesi ve Köprübaşı ahşap el işçiliğinin geliştirilmesidir. Sayın Belediye Başkanımızla da işbirliği içinde çalışıyoruz. Her konuda kendisine destek olmaya hazırız' dedi.

Köprübaşı Belediye Başkanı Ali Aydın da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, TESOB'un ahşap el işçiliğinin geliştirilmesi için hazırladığı projenin bu el sanatına değer katacağına inandığını vurguladı.