'Hükümlülerin hayata kazandırılması için herkes üzerine düşeni yapmalıdır'

04.02.2022, TRABZON, TESOB – Trabzon Bahçecik E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Mesut Yıldız, Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (TESOB) Başkanı Metin Kara'yı ziyaret etti.

Bahçecik E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'ndaki iş atölyelerinde özellikle Trabzon'un coğrafi işaretli ürünleri olan telkâri ve kazaziye sanatına yönelik çalışmalar yapıldığını belirten Mesut Yıldız, 'Halk Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa yaptığımız çalışma sonucunda hükümlülerimiz Trabzon'un önemli el sanatlarını öğrendi ve üretim yapmaya başladı. Amacımız hükümlülerimizin burada öğrendikleri meslekleri dışarı çıktıktan sonra sürdürmeleri ve kendilerine gelir kapısı yaratmalarıdır. Bu anlamda esnaf ve sanatkârlarımızın üst kuruluşu olan TESOB ile de ortak çalışmalar yapmayı arzuluyoruz' dedi.

TESOB Başkanı Metin Kara, hükümlülerin hayata kazandırılması konusunda herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiğini belirterek, 'Bahçecik Cezaevinde yapılan çalışmaları takip ediyor ve önemsiyoruz. Bu konuda elimizden gelen yardımı yapacağımızı belirtmek istiyorum' dedi.