Başkan Kara: Esnaf ekonominin omurgasıdır; kırık omurgayla yaşam sürmez

08.01.2022, TRABZON, TESOB – Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (TESOB) Başkanı Metin Kara'nın Divan Başkanlığını yaptığı genel kurulda, Mustafa Özcelep yeniden Trabzon Matbaacılar, Ciltçiler ve Kırtasiyeciler Esnaf ve Sanatkârlar Odası başkanlığına seçildi.
'KIRIK OMURGAYLA YAŞAM SÜRMEZ, ESNAFA DESTEKLER SÜRMELİDİR'
Tek listeyle gidilen kongrenin açılışında konuşan TESOB Başkanı Metin Kara, dünyayı dalga dalga etkisi altına alan pandemiden en fazla etkilenen kesimlerin başında esnaf ve sanatkârların geldiğini belirterek, 'Mücbir sebepten dolayı işyerleri kapalı olan veya kısıtlı çalışan esnafımız çok zor günler geçirdi. 1.5 yıl boyunca birçok işletmemiz kapalı kaldı. Esnaf ve sanatkârlar ekonominin kılcal damarlarını oluşturur, ekonominin omurgasıdır. Bu nedenle esnaf ve sanatkârların her daim canlı ve güçlü pozisyonda olması gerekir. Zira kırık bir omurgayla yaşam sürdürülmez, hayat kazanılmaz. Bu nedenle küçük esnaf ve sanatkâr Anayasa ile korunma altına alınmıştır. Bizim devletimizden mutlak suretle beklentimiz esnaf ve sanatkârlara desteğin sürmesidir' dedi.
Konuşmaların ardından geçilen seçimlerde Mustafa Özcelep, yeniden Trabzon Matbaacılar, Ciltçiler ve Kırtasiyeciler Esnaf ve Sanatkârlar Odası başkanlığına seçildi. Başkan Kara, Özcelep'e yeni görev döneminde başarı dileklerini iletti.