Başkan Kara, Maçka Esnaf ve Sanatkârlar Odası kongresinde Divan Başkanlığı yaptı

07.01.2022, TRABZON, TESOB – Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (TESOB) Başkanı Metin Kara'nın divan başkanlığını yaptığı Maçka Esnaf ve Sanatkârlar Odası Genel Kurulunda mevcut başkan Hüseyin Konak yeniden başkanlığa seçildi.

'SÜMELA AÇILIRSA MAÇKA ESNAFI NEFES ALIR'
TESOB Başkanı Metin Kara, Maçka Halk Eğitim Merkezi Salonunda yapılan kongrenin açılışında yaptığı konuşmada, genel kurulun başta Maçka esnaf ve sanatkarları olmak üzere tüm camiaya hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu. Maçka'nın doğal güzelliği ve tarihi değerleriyle sadece Trabzon'un değil Türkiye'nin ve dünyanın önemli bir turizm merkezi olduğunu vurgulayan Başkan Kara, 'Birkaç yıldır yaşanan olumsuzluklar var. Gerek Sümela Manastırı'nın çeşitli aralıklarla kapalı kalması gerekse pandemi nedeniyle ilçe esnafımız zor bir dönem geçirdi. Umuyoruz ki bu yıl hem pandemiden kurtuluruz hem de Sümela Manastırı açılır; böylece Maçka esnaf ve sanatkarı da nefes alır, ekonomiden beklediği payı alır. TESOB tüm konular gündemimizde ama son birkaç yıldır birçok projemizi hizmet sektörüne dolayısıyla turizme yönelik hazırladık. Esnafımız için de çalışmaya devam edeceğiz' dedi.

KONAK YENİDEN SEÇİLDİ
Genel kurulda yapılan seçimlerde mevcut başkan Hüseyin Konak, yeniden Maçka Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanlığına seçildi. Konak 285 oy alırken, rakibi Yüksel Muratoğlu 124 oy aldı. TESOB Başkanı Metin Kara ve beraberindeki oda başkanları, Hüseyin Konak'ı tebrik ederek, gelecek dönemdeki çalışmalarında başarı dileklerini iletti.