'Esnaf ve sanatkâr için çalışacak kişilerin göreve seçilmesi temennimizdir'

31.12.2021, TRABZON, TESOB - Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (TESOB) Başkanı Metin Kara, 1 Ocak – 31 Mart 2022 tarihleri arasında bağlı odalarda yapılacak seçimlerin tüm esnaf ve sanatkâr teşkilatına hayırlı olmasını dileyerek, 'Seçimlerde esnaf teşkilatlarımızı ileriye götürecek, üyelerimize faydalı işler yapacak adayların göreve gelmesi en büyük temennimizdir' dedi.

Başkan Metin Kara, TESOB'un bağlı 49 meslek odası ve yaklaşık 30 bin üyeyle bölgesinin en güçlü sivil toplum örgütü olduğunu belirterek, '1 Ocak – 31 Mart 2022 tarihleri arasında tüm odalarımızda seçimlerimiz var. Birçok odamızın seçim tarihleri belli oldu, aday arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyor. Bizim temennimiz, esnaf ve sanatkârın bayramı olan seçimlerde, camiamıza hayırlı hizmetlerde bulunacak adayların başarılı olmasıdır. Üyelerimize yakışan hizmetleri götürecek, Trabzon'daki paydaşlarla üyelerini ileriye taşıyabilecek projeleri üretebilecek, şehrine, bölgesine ve ülkesine katkı sağlayabilecek arkadaşlarımızın yönetimlerde olması temennimizdir. Bu koltuklara gelen arkadaşlarımızın esnafımıza el uzatması, onlarla iyi diyaloglarda bulunması gerekmektedir. Bu düşüncelerle aday olan arkadaşlarımıza başarılar dilerken, seçimlerin huzur içinde geçmesini temenni ediyoruz' diye konuştu.

TESOB Başkanı Kara, 2022 yılının başta esnaf ve sanatkârlar olmak üzere tüm Türk halkına sağlık, bereket ve huzur getirmesini de dileyerek, 'Esnaf ve sanatkârlarımız, son iki yıldır pandemi nedeniyle tüm halkımız gibi zor günler geçirdi. İşlerini ayakta tutmak için büyük özveri gösterdiler. Esnaf ve sanatkarlarımız, 2022 yılında da bugüne kadar olduğu gibi ülkesinin ve milletinin daha da ileriye gitmesi için çalışmaya, üretmeye devam edecektir' dedi.