Mesleki ve Teknik Okul Yönetim Kurulu toplantısı yapıldı

23.12.2021, TRABZON, TESOB - Nitelikli işgücünün mesleki ve teknik eğitim yoluyla yetiştirilmesi amacıyla yapılacak çalışmaların değerlendirildiği Okul - Sektör İşbirliğinde Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu toplantısı yapıldı.

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'nda gerçekleştirilen toplantıya TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, TTSO Başkan Yardımcısı Tolga Avcı, TESOB adına Eğitim Müdürü Erhan Eroğlu, Milli Eğitim Müdürlüğü, Ortahisar Belediyesi, İŞKUR, İlçe Sağlık Müdürlüğü temsilcileriyle tüm mesleki ve teknik eğitim okul ve kurum müdürleri yer aldı.

Toplantıda, sektörlerin ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücünün mesleki ve teknik eğitim yoluyla yetiştirilmesi amacıyla, eğitim kurumları ile iş dünyası ve kamu kurum ve kuruluşları arasında yapılacak işbirliği çalışmaları değerlendirildi. Bu kapsamda mesleki eğitim daha iyi tanıtılabilmesi amacıyla medyanın daha etkin kullanımı, meslek lisesi öğrencilerine çeşitli firmalardan indirim sağlanması, öğrencilere yönelik rehberlik çalışmalarının planlanması, usta öğreticilik belgesiyle ilgili yapılacak çalışmalar görüşüldü.