Esnaf odası başkanları mesleki eğitim için Yomra'da toplandı

26.11.2021, TRABZON, TESOB - Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği'nin (TESOB) mesleki eğitimin güçlendirilmesi ve özendirilmesine yönelik çalışmaları kapsamında Kasım ayı toplantısı Yomra'da yapıldı. Esnaf ve sanatkâr odası başkanları ve ilçe yetkililerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda mesleki eğitimin geliştirilmesi konusunda yapılabilecek çalışmalar değerlendirildi.

TESOB Başkan Vekili Mustafa Özcelep ile TESOB İşyeri Denetleme ve Danışmanlık Kurulu üyesi esnaf ve sanatkâr odası başkanları, Kasım ayı toplantısını Yomra'da yaptı. Yomra Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mustafa Şimşek'in ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya, ilçedeki ilgili kamu kurumlarının yetkilileri de katıldı.

TESOB Başkanvekili Mustafa Özcelep, ilk toplantıyı geçen ay Düzköy'de yaptıklarını hatırlatarak, 'Mesleki eğitime verdiğimiz önem doğrultusunda ilçelerimizdeki kamu kurumlarının temsilcileriyle koordinasyonu sağlamak adına bu toplantıları düzenliyoruz. Amacımız mesleki eğitimin güçlendirilmesi ve gençler arasında tercih edilen yapıya kavuşturulmasıdır' dedi.

USTALAR VE ÇIRAKLARINA PLAKET VERİLDİ
TESOB heyeti ayrıca ilçede iki işyerini de ziyaret ederek çalışan çıraklar ve ustalarına plaket verdi. Tesisat ve elektrik sektörlerinde faaliyet gösteren Serdar Şimşek ve Resul Adanur'a yanlarında çırak çalıştırarak mesleki eğitime verdikleri katkı, yanlarında çalışan çırakları Emircan Akçay ve Süleyman Doğukan'a da mesleki eğitimlerinde gösterdikleri gayret ve başarı nedeniyle plaket sunuldu.