2017 Yılı Turizm Meclisi Toplantısı yapıldı

16.03.2017,TRABZON, TESOB – Trabzon’daki turizm çalışmalarının değerlendirildiği 2017 Yılı Turizm Meclisi Toplantısı, Vali Yücel Yavuz başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan TESOB Başkanı Metin Kara, kurum olarak turizmin gelişmesi ve buna bağlı olarak istihdamın artması için projeler yürüttüklerini vurguladı.

2017 Yılı Turizm Meclisi Toplantısı’na Trabzon Valisi Yücel Yavuz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu, Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Metin Kara, TÜRSAB Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Suat Gürkök, diğer ilgililer ve sektör temsilcileri katıldı.

Trabzon Valisi Yücel Yavuz,  turizmi geliştirmek için sektörün elbirliği içinde çalışması gerektiğini belirterek, “Hepiniz önemli işler yapıyorsunuz. Trabzon’a gelen her turisti memnun etmek için elimizden geleni yapmalıyız. Bu konuda önemli çalışmalar yapan TESOB’u da ayrıca kutlamak istiyorum. Özellyikle Turisti Kazanan Geleceği Kazanır Projesi, ticari taşıt sürücülerine yönelik yaptıkları çalışmalar ve denetim faaliyetleriyle bölge turizminin gelişmesine büyük katkı veriyorlar” dedi.

KARA: TURİZM SEKTÖRÜNE KATKI VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ
TESOB Başkanı metin Kara da, toplantıda yaptığı konuşmada, kurum olarak Trabzon’un daha da ileri gitmesi için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini belirterek şunları söyledi:

“Turisti Kazanan Geleceği Kazanır Projesi kapsamında 40 gencimize eğitim verdik. Böylece hem turizm sektöründeki nitelikli eleman ihtiyacına katkıda bulunmayı hem de istihdamı artırmayı amaçladık. Ayrıca ticari taşıt sürücülerimize verdiğimiz eğitimler sürüyor. Bugüne kadar 5 bin şoför esnafımız eğitimden geçti. Amacımız bu sayıyı 10 bine çıkarmak. Turizm sezonunun başladığı şu günlerde turizm yönünden yoğunluklu bölgelerimiz ve ilçelerimiz başta olmak üzere, denetim faaliyetlerini de sürdürüyoruz. Kurum olarak turistlerin şehrimizden memnun ayrılması için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz.”

Toplantıda, Trabzon’un yeni logosu da tanıtıldı. Ayrıca turizm sezonu öncesi yapılması planlanan işlerle ilgili bir sunum gerçekleştirildi.