Başkan Kara 2021 Yılının Ahisi Kadir Hacıoğlu'nu ziyaret etti

22.10.2021, TRABZON, TESOB – Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (TESOB) Başkanı Metin Kara, Trabzon'da 2021 Yılının Ahisi seçilen ancak rahatsızlığı nedeniyle ödül törenine katılamayan Kadir Hacıoğlu'nu işyerinde ziyaret ederek Ahilik Kaftanını giydirdi.

TESOB Başkanı Metin Kara, beraberinde Trabzon Madeni İşler ve Teknik Makine Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mustafa Pehlivan ve TESOB Genel Sekreteri Ömer Kayıkçıoğlu ile Trabzon'da 2021 Yılının Ahisi seçilen Kadir Hacıoğlu'nu Büyük Sanayi Sitesi'ndeki işyerinde ziyaret etti.

Başkan Kara, 84 yaşındaki Kadir Hacıoğlu'nun 1956 yılından bu yana tornacılık mesleğinde çalıştığını, 3 oğlunu ve bir torununu meslekte yetiştirdiğini hatırlatarak, 'Kadir amcamız, Trabzon'da 2021 Yılının Ahisi seçilmişti. Ancak 13 Eylül'de Valilik önündeki Ahilik Haftası kutlamalarına rahatsızlığı nedeniyle katılamadı ve ödülünü oğlu aldı. Şimdi çok şükür iyileşti ve yine işinin, ailesinin başında. Biz de kendisini ziyaret ederek Ahilik Kaftanını giydirdik, hayır duasını aldık. Kadir amcamıza sağlıklı ve uzun ömürler diliyoruz' dedi.