Trabzon'da denetimler başladı

06.08.2020, TRABZON, TESOB - İçişleri Bakanlığının genelgesi uyarınca Trabzon'da koronavirüs tedbirleri denetimleri gerçekleştirildi.

Atatürk Alanı ve Uzunsokak'ta başlatılan denetimlere Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Trabzon Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (TESOB) Başkanı Metin Kara, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu ve ilgili daire amirleri katıldı. Denetimlerde işyerleri ziyaret edildi, maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyup uyulmadığı denetlendi. 

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, 'İlimiz genelinde 265 ekip ve bin 125 personelle birlikte herkesin ihtiyacına cevap veren tüm sektörlerde yoğun denetim gerçekleştiriliyor. Amacımız farkındalık oluşturmak, vatandaşımızı uyarmak ve maske, mesafe hijyen kurallarına uyulup uyulmadığını denetlemek' dedi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ise 'Trabzon'un tüm ilçelerinde ekiplerimiz her noktada sıkı bir şekilde denetimlerini yapıyorlar. Bir günlük bir çalışma değil, bundan sonra da denetimlerimiz aynı ciddiyetle devam edecek'  diye konuştu.