Esnafın talepleri milletvekili Muhammet Balta'ya iletildi

22.04.2020, TRABZON, TESOB – AK Parti Trabzon Milletvekili ve TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Muhammet Balta, Trabzon Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ni (TESOB) ziyaret etti.

TESOB Başkanı Metin Kara ve bazı oda başkanlarıyla görüşen Trabzon Milletvekili Muhammet Balta'ya, esnaf ve sanatkarların koronavirüs salgını süresince yaşadığı sorunlar, talepleri ve çözüm önerileriyle ilgili geniş çaplı bilgi verildi, beklentiler anlatıldı.

TESOB Başkanı Metin Kara, 'Esnaf odalarımızın bize ilettiği sorunları bir rapor haline getirerek milletvekilimize sunduk. Umarız esnaf ve sanatkarın bu süreci en az hasarla atlatması için verilen destekler devam eder ve artırılır' diye konuştu.

AK Parti Trabzon Milletvekili ve TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Muhammet Balta ise, 'Küresel ölçekte yaşanan ve Türkiye'yi de etkileyen Koronavirüs salgınının ekonomik hayata, üretim ve istihdama ilişkin olası hasarlarını en aza indirme hedefiyle uygulamaya alınan 'Ekonomik İstikrar Kalkanı' tedbirleri doğrultusunda istişarelerde bulunduk. İnşallah süreci en doğru şekilde yönetip ekonomik açıdan süreçten avantajlı bir şekilde çıkacağız. Esnafımızın bu süreçte ve her zaman yanında olduk. Olmaya da devam edeceğiz' dedi.