TESOB Başkanı Kara Beştepe'deki Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna katılacak

26.10.2019, TRABZON, TESOB – Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (TESOB) Başkanı Metin Kara ve 2016 yılında Türkiye'de Yılın Ahisi seçilen Emine Coşkuner, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın ev sahipliğinde Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenecek olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna katılacak.

TESOB Başkanı Metin Kara, 2016 yılında Türkiye'nin Ahisi seçilerek Trabzon esnaf ve sanatkârını gururlandıran terzi Emine Coşkuner'le birlikte Beştepe'deki resepsiyona davet edildiklerini vurgulayarak, 'Emine Coşkuner 2016 yılında Kırşehir'de düzenlenen törenlerde Cumhurbaşkanımızın elinden Yılın Ahisi ödülünü almıştı. Bu kez de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki törene davet edildik' dedi.

Kara, Trabzon'un esnaf ve sanatkâr şehri olduğunu hatırlatarak, '2016 yılında terzilik yapan Emine Coşkuner'in ardından 2017 yılında kayık ustası Ali Saraç büyüğümüz Türkiye'de Yılın Ahisi seçilmişti. 2019 yılında da keşan dokumacısı Ayşe Saka kardeşimiz Türkiye'de Yılın Kalfası seçilerek hepimizi gururlandırdı. Trabzon'un esnaf ve sanatkârlarıyla her zaman gurur duyduk ve duymaya da devam edeceğiz' ifadesini kullandı.