Başkan Kara Araklı'da sel bölgesine taziye ziyaretinde bulundu

19.06.2019, TRABZON, TESOB – Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (TESOB) Başkanı Metin Kara, Araklı ilçesinde sel felaketinin yaşandığı bölgeye giderek taziye ziyaretinde bulundu.

Başkan Kara, beraberinde TESOB Başkanvekili Mustafa Özcelep, Araklı Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hüseyin Öztorun, Araklı Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Coşkun Kınalıoğlu, Yomra Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mustafa Şimşek ve esnaf odası yöneticileriyle birlikte Araklı Bayram Halil Devlet Hastanesi'ni ziyaret etti. Sel felaketinde hayatını kaybeden Trabzon Büyükşehir Belediyesi çalışanı Baki Turan'ın ağabeyi Yomra Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanvekili Hasan Turan ve yakınlarına başsağlığı dileklerini ileten Başkan Kara, hastane yetkililerinden de kayıplar ve yaralılarla ilgili bilgi aldı.

TESOB Başkanı Metin Kara, Araklı'da yaşanan felaketin büyük bir üzüntüye neden olduğunu ifade ederek, 'Bir esnafımız hala kayıp. Umudumuz kayıpların sağ şekilde bulunmasıdır. Bir kez daha ölenlere rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diliyorum. Yaralılara acil şifa temenni ediyorum' dedi.

PALANDÖKEN'DEN TAZİYE TELEFONU

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken de TESOB Başkanı Metin Kara'yı telefonla arayarak, Araklı'da yaşanan sel felaketi nedeniyle taziye dileklerini iletti, her zaman yardıma hazır olduklarını vurguladı. Başkan Kara, başta Bendevi Palandöken olmak üzere Türkiye'nin dört bir yanındaki esnaf ve sanatkâr teşkilatlarına da taziye dilekleri için teşekkür etti.