TESOB’un mobil sicil uygulaması büyük ilgi görüyor

TESOB Başkanı Metin Kara, Araklı Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nı ziyaret ederek, Mobil Sicil Uygulaması çalışmalarını yerinde gözlemledi. Araklı Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Lokman Günay ve yönetim kurulu üyeleriyle de görüşen Başkan Kara, sicil işlemlerini yaptıran esnafla ve sanatkârlarla da sohbet etti.

Kara, esnaf ve sanatkârların zaman ve iş kaybını önlemek için 14 Kasım 2016 tarihinde Mobil Sicil Uygulaması başlattıklarını belirterek şunları söyledi:

“Bu uygulama kapsamında görevlilerimiz ayın belirli günleri ilçelere gidiyor. Bugüne kadar TESOB’da yapılabilen sicil işlemleri, artık görevlilerimiz tarafından belirli günlerde ilçelerdeki esnaf odalarında gerçekleştiriliyor. Böylece ilçelerdeki esnafın Trabzon’a gelerek zaman ve iş kaybetmesinin önüne geçmiş bulunuyoruz. Araklı’daki ilgi çok güzel. Esnafımız da uygulamadan oldukça memnun. Geçen yaklaşık 3 ay içinde bin 300 esnafımız ilçelerde sicil işlemi yaptırdı.”

UYGULAMA TAKVİMİ YENİLENDİ
TESOB’un Mobil Sicil Uygulaması takvimi de yenilendi. Buna göre TESOB görevlileri, ilçelerde her ay aşağıdaki takvime göre görev yapacak:

1.HAFTA:
Pazartesi: Akçaabat
Salı: Beşikdüzü
Çarşamba: Yomra
Perşembe: Of
Cuma: Maçka

2.HAFTA:
Pazartesi: Akçaabat
Salı: Vakfıkebir
Çarşamba: Arsin

3.HAFTA:
Pazartesi: Akçaabat
Salı: Çarşıbaşı
Çarşamba: Araklı
Perşembe: Şalpazarı
Cuma: Tonya

4.HAFTA:
Pazartesi: Akçaabat
Salı: Çaykara
Çarşamba: Sürmene
Cuma: Düzköy