'Yeni girişimcilerimiz ekonomiye can verecek'

09.02.2019, TRABZON, TESOB – Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (TESOB) tarafından düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi'nin katılımcılarıyla bir araya gelen Başkan Metin Kara, 'Küçük esnaf ve sanatkâr ülkemizin omurgasını oluşturuyor. Umuyorum ki sizler de bu eğitimin ardından artık daha planlı şekilde işlerinizi kurup ülke ekonomisine ve istihdamına katkıda bulunacaksınız' dedi.

32 SAATLİK PROGRAM UYGULANDI

TESOB tarafından KOSGEB VE İŞKUR'un desteğiyle düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 4 gün sürdü. 32 saatlik eğitime katılan 16 kişiye girişimcilik özellikleri, satış, pazarlama, finans, iş planı hazırlanması, işletme kavramı ve işletme özellikleri başta olmak üzere birçok konuda detaylı bilgiler verildi. Eğitmen Erhan Eroğlu'nun yanı sıra İŞKUR destekleriyle ilgili Mustafa Urhan, KOSGEB destekleri konusunda Kürşat Mazlum, kredi kefalet sistemi hakkında Yahya Tomaç katılımcıları bilgilendirdi.

TESOB Başkanı Metin Kara da beraberinde oda başkanlarıyla Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi'nin son dersine katılarak kursiyerlerle bir araya geldi. Ülke ekonomisinin gelişmesinin yeni girişimcilerle mümkün olacağının altını çizen Başkan Kara, şunları söyledi:

'Sizler de girişimcilik eğitimi alarak artık imkânlardan daha iyi yararlanmasını bilen kişiler oldunuz. Bizler de iş kurmak isteyen, işini büyütmek isteyen herkese olduğu gibi sizlere de elimizden gelen desteği vereceğiz. Küçük esnaf ve sanatkârlar bu ülkenin omurgasını oluşturuyor. Umuyorum ki sizler de bu eğitimin ardından artık daha planlı şekilde işlerininiz kurup ülke ekonomisine ve istihdamına katkıda bulunacaksınız. Yeni girişimcilerimizin olması ekonomiye de can verecek.'