TESOB’dan İstihdam Seferberliğine Destek

09.02.2017, TRABZON, TESOB – Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (TESOB) Başkanı Metin Kara, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye Ekonomi Şurası’nda iş dünyasına yaptığı istihdam çağrısına esnaf teşkilatları olarak tam destek verdiklerini belirterek, “TESOB olarak biz de bu noktada sorumlu davranıyor, yaptığımız proje çalışmalarıyla gençlerimize istihdam alanı yaratıyoruz” diye konuştu.

TESOB Başkanı Metin Kara, ülkenin terörden sonra en büyük sorununun işsizlik olduğunu belirterek, “Bu konuda hepimizin üzerine düşeni yapması şart. Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı bu noktada çok anlamlı ve değerli. Esnaf teşkilatı olarak bu konuda atılacak her türlü adıma destek vermeye hazırız” dedi.

“PROJELERİMİZLE GENÇLERE İSTİHDAM ALANI YARATIYORUZ”

Başkan Kara, “Devlet, özel sektör ve yerel yönetimlerin el ele vermesi durumunda aşılamayacak engel kalmaz. Aş ve iş derdini çözemediğimiz yerde huzur ve güven ortamı sağlanamaz. İşsizliğin düşmesi bir kişiye veya kuruma bağlı bir durum değil. Taşın altına herkes elini sokmalı. TESOB olarak biz de bu noktada sorumlu davranıyor, yaptığımız proje çalışmalarıyla gençlerimize istihdam alanı yaratıyoruz” diye konuştu.

TESOB Başkanı Kara, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da eleştirdiği faiz politikasıyla ülkenin kalkınmayacağının da altını çizerek, “Yatırımların önündeki en büyük engel olan faiz konusunda gerekli düzenleme yapılmalı. Bu konuda hem iş dünyası hem de esnaf teşkilatları çeşitli defalar istekte bulundu ancak konu bir türlü uygulamaya koyulamadı” dedi.