TESOB'un Mobil Sicil Uygulamasından 5 bin esnaf yararlandı

19.06.2018, TRABZON, TESOB – Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (TESOB) tarafından başlatılan Mobil Sicil Uygulaması kapsamında bugüne kadar ilçelerdeki yaklaşık 5 bin esnaf ve sanatkâr, şehir merkezine gelmeden işlemlerini gerçekleştirdi.

TESOB Başkanı Metin Kara, esnaf ve sanatkârların zaman ve iş kaybını önlemek için 14 Kasım 2016 tarihinde Mobil Sicil Uygulaması başlattıklarını hatırlatarak şunları söyledi:

'Uygulama kapsamında Sicil Müdürlüğü görevlilerimiz ayın belirli günlerinde ilçelere gidiyor. Bugüne kadar TESOB'da yapılabilen sicil işlemleri, 1.5 yıldır görevlilerimiz tarafından ilçelerdeki esnaf odalarında gerçekleştiriliyor. Böylece ilçelerdeki esnafın işyerini kapatıp veya yerine başkasını bırakıp Trabzon'a gelmesinin, zaman ve iş kaybetmesinin önüne geçmiş bulunuyoruz. Tüm ilçelerimizde yoğun ilgiyle karşılaşan uygulamamızdan esnaf ve sanatkârımız çok memnun. Olumlu geri dönüşler aldık. Hepsi hizmetin ayaklarına kadar getirilmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Bugüne kadar geçen sürede 5 bine yakın esnaf ve sanatkârımız Mobil Sicil Uygulamasından yararlandı. İşlemlerini merkeze gelmeden kendi ilçesinde veya yakın ilçedeki mobil sicil noktamızda gerçekleştirdi. Yapılan işlemlerin yoğunluğuna göre Mobil Sicil takvimimizi de yeniledik.'

UYGULAMA TAKVİMİ YENİLENDİ

TESOB'un Mobil Sicil Uygulaması takvimi de yenilendi. Buna göre TESOB görevlileri, ilçelerde her ay aşağıdaki takvime göre görev yapacak:

1.HAFTA:
Pazartesi: Akçaabat
Salı: Beşikdüzü
Çarşamba: Of

2. HAFTA: 
Pazartesi: Akçaabat
Salı: Vakfıkebir

3.HAFTA:

Pazartesi: Akçaabat
Salı: Çarşıbaşı
Çarşamba: Araklı

4.HAFTA:
Pazartesi: Akçaabat
Salı: Çaykara
Çarşamba: Sürmene