Başkan Kara: Şimdi Trabzon için birlikte çalışma zamanı

03.05.2018, TRABZON, TESOB - Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (TESOB) Başkanı Metin Kara, 1 Mayıs günü gerçekleştirilen olağan genel kurulun esnaf teşkilatına yakışır bir ortamda geçmesinde katkısı olan herkese teşekkür etti. Başkan Kara, 'Seçim artık geride kaldı. Şimdi Trabzon için tüm oda başkanlarımızla birlikte çalışma zamanı' dedi.

ESNAF VE SANATKÂRLARA TEŞEKKÜR

1 Ocak'ta başlayan oda seçimlerinin 31 Mart tarihinde sona erdiğini, ardından 1 Mayıs'ta da TESOB Olağan Genel kuruluyla 4 ay süren seçim maratonunun tamamlandığını belirten Başkan Metin Kara, 'Bu süreçte seçilen 49 oda başkanımıza ve yönetim kurulu üyelerine başarılar diliyorum. Kongrelerimizin ve en sonunda da olağan genel kurulumuzun sevgi ve saygı ortamı içinde geçmesini sağlayan 26 bin esnaf ve sanatkârımıza, 351 delegemize teşekkür ediyorum. Gerçekten bin yıllık Ahilik geleneğimize yakışan olgunlukta bir seçim dönemi yaşadık. Seçilen arkadaşlarımızın esnaf ve sanatkârlarımızın geleceği adına, birlik ve beraberlik içinde önemli çalışmalar yapacağına inanıyorum' dedi.

TESOB Başkanı Metin Kara, 1 Mayıs'ta yapılan olağan genel kurula gelerek oy kullanan tüm delegelere de teşekkür ederek, 'Genel kurulumuzun takdiri ile 4 yıllık dönem için yeniden bana ve arkadaşlarıma görev verildi. Sorumluluğumuzun dün olduğu gibi bugün de farkındayız. Trabzon'daki esnafımızın daha da ileriye gitmesi, kentimizin sosyal ve ekonomik yönden gelişmesi için projeler üretmeye devam edeceğiz. Bu süreçte herkese, her projeye kapımız açık. Bize bir adım atana bizim 10 adım atacağımızı bir kez daha vurgulamak istiyorum. Seçilen tüm arkadaşlarımızın esnaf ve sanatkârlarımızın geleceği adına projeler üreteceklerine, önemli çalışmalar yapacaklarına inanıyorum. Üyelerimize yakışan hizmetleri götürecek, Trabzon'daki paydaşlarla üyelerini ileriye taşıyabilecek projeleri üretebilecek, şehrine, bölgesine ve ülkesine katkı sağlayabilecek arkadaşlarımız her zaman başımızın tacıdır. Esnafımızın, kentimizin yararına olan her türlü projeye elimizden gelen desteği her zaman vermeye hazır olduğumuzu da bir kez daha vurgulamak istiyorum' diye konuştu.