TESOB'da Metin Kara yeniden başkanlığa seçildi

01.05.2018, TRABZON, TESOB – Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (TESOB) 2018 yılı olağan genel kurulunda yapılan seçimler sonucunda Metin Kara yeniden başkanlığa seçildi.

TESOB 2018 yılı olağan genel kurulu bugün gerçekleştirildi. Divan başkanlığını Giresun Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ali Kara'nın yaptığı genel kurula, birçok ilden gelen birlik başkanı ve yöneticileri, siyasi parti temsilcileri, oda başkan ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Yönetim ve denetim kurulunun ibra edilmesinin ardından geçilen seçimlerde başkan adaylarından Metin Kara 218, Davut İlik ise 134 oy aldı. Bu sonuçla Metin Kara yeniden 4 yıllık dönem için TESOB başkanlığına seçilmiş oldu. Kara'nın listesinde şu isimler yer aldı:

Yönetim Kurulu Asıl Üyeleri: Mustafa Özcelep, Temel Korkmaz, Hüseyin Günaçtı, Ekrem Yılmaz, Başaran Maraba, Turan Kaynar

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri: Selahattin İsmailoğlu, Mehmet Coşkun Zihni, Ali Sadık, Coşkun Kınalıoğlu, Hüseyin Yılmaz, İbrahim Diler, Mustafa Büyükkara

Denetim Kurulu Asıl Üyeleri: Yaşar Sivrikaya, Turgay Genç, Hüseyin Konak

Denetim Kurulu Yedek Üyeleri: İlker Pulat, Nurten Bahçekapılı, Hasan Çolak

Disiplin Kurulu Asıl Üyeleri: Hasan Lermi, Sultan Çakıroğlu, Orhan Yılmaz

Disiplin Kurulu Yedek Üyeleri: Adil Duman, Hasan Turan, Özgür Yılmaz

KARA: SEÇİMİN KAZANANI TRABZON ESNAF VE SANATKARI OLDU

TESOB Başkanı Metin Kara, genel kurul sonunda yaptığı teşekkür konuşmasında, 'Bu seçimin kaybedeni olmaz. Kazanan elbette ki Trabzon esnaf ve sanatkârı olacaktır. 4 aydır bu seçim takvimi bizleri gerçekten yordu. Ama her ne olursa olsun her zaman ifade ettiğim gibi genel kurullar esnaf sanatkârlarımızın bayramını teşkil eder. Kökünde seçim vardır, demokrasi vardır. Bugün burada bize yakışan bir seçim gerçekleştirdik. Allah inşallah bizleri mahcup etmeyecektir inşallah. Bugün bayrak bizdedir. Yarına bu bayrağı elbette ki başka arkadaşlarımız da taşıyacaktır. Bu vesileyle bu genel kurula katılan, oy kullanan, görev yapan herkese teşekkür ediyorum' dedi.