Başkan Kara, yalan ve iftiralar hakkında suç duyurusunda bulundu

29.04.2018, TRABZON, TESOB – Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (TESOB) Başkanı Metin Kara,  hakkında ortaya atılan iftira ve yalanlarla ilgili suç duyurusunda bulundu.

Başkan Kara, seçim sürecinin birlik ve beraberlik içinde geçmesi için elinden geleni yaptığını belirterek, 'Biz ne kadar birlik ve beraberlik dediysek, karşımıza yalanlarla, iftiralarla, çirkin dedikodularla çıktılar. Bugüne kadar yapmadığımız davranışları bize mal etmeye çalıştılar. Ama bugüne kadar hep başımız dik ve onurlu şekilde bu toplumun içinde var olduk ve var olmaya da devam edeceğiz. Biz bu koltukla var olmadık, bu koltukla da yitip gitmeyeceğiz. Allah bize bu yüce camiaya hizmet etmeyi nasip etti. Gücümüz yettiğince hizmet edeceğiz. Zamanı geldiğinde de bizden sonra hak eden ve bu koltuğun ağırlığını taşımasını bilenlere devredeceğiz. Ama ondan sonra da yine bu toplumun içinde başımız dik şekilde gezeceğiz. 30 yıldır esnaf teşkilatları çatısı altında bulunan Metin Kara'yı en iyi esnaf ve sanatkâr kardeşlerim bilir ve tanır' dedi.

Başkan Kara, avukatı Mehmet Şentürk aracılığıyla Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduğunu da belirterek, 'Yalan ve iftiralarla bizi karalamaya çalışanlar, çirkin dedikodularla ismimize ve güzide kurumumuza leke sürmeye çabalayanlar bundan sonra adalet karşısında hesap verecek. Biz yine Trabzon ve esnafımız için çalışmaya, projeler üretmeye devam edeceğiz. Kısır çekişmelerle, dedikodularla kaybedecek vaktimiz yok' diye konuştu.