Başkan Kara: Seçilen tüm arkadaşlar birlik ve beraberlik içinde önemli çalışmalar yapacaktır

02.04.2018, TRABZON, TESOB - Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (TESOB) Başkanı Metin Kara, 1 Ocak'ta başlayan oda seçimlerinin 31 Mart tarihi itibarıyla sona erdiğini belirterek, 'Kongrelerimizin sevgi ve saygı ortamı içinde geçmesini sağlayan tüm esnafımıza teşekkür ediyorum. Seçilen arkadaşlarımızın esnaf ve sanatkârlarımızın geleceği adına, birlik ve beraberlik içinde önemli çalışmalar yapacağına inancımız tamdır' dedi.

 

Başkan Metin Kara, TESOB'un 49 meslek odası ve 26 bini aşkın üyesiyle bölgesinin en güçlü sivil toplum örgütü olduğunu belirterek, '1 Ocak 2018 tarihinde başladığımız meslek odalarımızın olağan genel kurulları, 31 Mart tarihi itibarıyla sona ermiştir. Bazı odalarımızda görev değişimi yaşanmıştır. Seçilen tüm arkadaşlarımıza yeni dönemde başarılar diliyorum. Esnaf ve sanatkârlarımızın geleceği adına projeler üreteceklerine, önemli çalışmalar yapacaklarına inanıyorum. Üyelerimize yakışan hizmetleri götürecek, Trabzon'daki paydaşlarla üyelerini ileriye taşıyabilecek projeleri üretebilecek, şehrine, bölgesine ve ülkesine katkı sağlayabilecek arkadaşlarımız her zaman başımızın tacıdır. Bu koltuklara gelen arkadaşlarımızın esnafımıza el uzatması, onlarla iyi diyaloglarda bulunması gerekmektedir. Bu vesileyle esnaf ve sanatkârın bayramı olan kongrelerimizin sevgi ve saygı ortamı içinde geçmesine katkıda bulunan herkese bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum. İçinden geçtiğimiz bu zor günlerde ülkemizin çimentosu olan esnaf ve sanatkârlarımızın genel kurul sürecinden birlik ve beraberliklerini artırarak çıkması gelecek için sevindirici olmuştur' dedi.

 

Başkan Kara, 'Bu vesileyle bir kez daha vurgulamak istiyorum ki; vatanına ve milletine bağlı, bayrağı için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan teşkilatlarımız, bundan sonra da bu ülkü uğrunda gerekirse canını vermekten çekinmeyecektir. Esnaf ve sanatkârlarımız, bugüne kadar olduğu gibi ülkesinin ve milletinin daha da ileriye gitmesi için çalışmaya, üretmeye devam edecektir" diye konuştu.