'Kaçakçılık ülkemizin çalınan geleceğidir'

21.03.2018, TRABZON, TESOB – Trabzon Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürü Namık Kibar ve Trabzon Gümrük Müdürü Mehmet Salih Arık, Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (TESOB) Başkanı Metin Kara'yı ziyaret etti. Kaçakçılığın ülkemizin çalınan geleceği olduğunun altını çizen Başkan Kara, esnaf teşkilatları olarak kaçak mallarla mücadele için ellerinden geleni yaptıklarını vurguladı.

Trabzon Gümrük Müdürü Mehmet Salih Arık, ülkemize yasa dışı yollarla sokulmaya çalışılan mallarla mücadele etmek için gece gündüz çalıştıklarını belirterek, 'Bu konuda duyarlı vatandaşlarımızın ihbarları bize büyük destek veriyor. Alo 136 Gümrük Muhafaza İhbar Hattı'na gelen her ihbar değerlendiriliyor ve hızla gereği yapılıyor. Tüm vatandaşlarımızı kaçakçılıkla mücadeleye çağırıyoruz' dedi.

Trabzon Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürü Namık Kibar ise Trabzon'a karayolu, havalimanı ve deniz yoluyla gelen araçları ve yolcuları titiz şekilde kontrol etmeye çalıştıklarını bu konuda her kesimden destek beklediklerini vurgulayarak, 'Esnafımızın da ülkemize kaçak yollarla sokulan bu tür mallara karşı duyarlı olmasını istiyoruz. Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği'ne özellikle ihbar hattımızın duyurulması konusunda gösterdiği duyarlılık nedeniyle de teşekkür ediyoruz' diye konuştu.

TESOB Başkanı Metin Kara, kaçakçılığın ülkemizin çalınan geleceği olduğunu ve duyarlı her vatandaşın kaçakçılıkla mücadeleye yardım etmesi gerektiğini belirterek şunları söyledi:

'Bakanlığımızın sloganı 'Sessiz kalma, mücadeleye sen de katıl'. Bunu sonuna kadar destekliyoruz. Trabzon son iki yılda Türkiye'de yılın Ahisini çıkarmış bir esnaf ve sanatkâr şehridir. Ahilik geleneklerine bağlı esnaf ve sanatkârımızın kaçakçılıkla mücadelede de duyarlı davranacağına eminiz.'