'Türk Milleti her zaman mazlumun yanındadır'

19.02.2018, TRABZON, TESOB – Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (TESOB) Başkanı Metin Kara, Türk milletinin her zaman mazlumların yanında olduğunu belirterek, 'Esnaf teşkilatlarımız da bin yıllık Ahilik geleneğimize bağlı olarak her zaman yardıma muhtaçların ve mazlumların yardımcısı olmuştur, bundan sonra da böyle devam edecektir' dedi.

ŞEHİT EREN BÜLBÜL YETİMHANESİ İÇİN GECE DÜZENLENDİ

Trabzon'un Maçka ilçesi kırsalında 11 Ağustos 2017'de bölücü terör örgütü mensuplarıyla sağlanan sıcak temas sırasında şehit düşen Eren Bülbül adına, Trabzon İHH İnsani Yardım Derneği'nce Somali'nin başkenti Mogadişu'da inşa edilecek yetimhane için "Şehit Eren Bülbül Yetimhane Yardım Kampanyası" programı düzenlendi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon Valisi Yücel Yavuz, milletvekilleri  Adnan Günnar ve Salih Cora, TESOB Başkanı Metin Kara, TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu ve diğer protokol üyeleriyle ilgililerin katıldığı gecede, yetimhane için gerekli paranın tümü toplandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'nin bugün milli gelirine oranla en çok yardım yapan ülkeler sıralamasında birinci olduğunu vurgulayarak, 'Almanya övünüyor dış ticaret fazlası var diye, Amerika keza öyle övünüyor. Biz de övünüyoruz hayırda fazlamız var diye, onlardan daha fazla. Dünyanın birçok yerine bu aziz milletin yardımları ulaşmaktadır' dedi.

Soylu, Allah'tan, projeye emeği geçenlerden razı olmasını dileyerek, "İnanın çok yoğun bir süreçle karşı karşıyayız. Allah hepimizin yardımcısı olsun, duanıza ihtiyacımız var. Hiç merak etmeyin hayırlı bir istikamette, hayırlı bir yolculukta hep beraber gidiyoruz. Milletimiz bu yolu hep birlikte hem insanlık adına hem de bu coğrafya adına muzaffer tamamlayacaktır" diye konuştu.

TESOB Başkanı Metin Kara, Türk milletinin her zaman yetimlerin, mazlumların yanında olduğunu belirterek, 'Esnaf teşkilatlarımız da bin yıllık Ahilik geleneğimize bağlı olarak her zaman yardıma muhtaçların ve mazlumların yardımcısı olmuştur, bundan sonra da böyle devam edecektir. Bu tür girişimleri de tüm gücümüzle destekliyoruz' dedi.