TESOB Başkanı Kara'dan Başkan Ahmet Aydın'a tebrik

12.01.2018, TRABZON, TESOB – Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (TESOB) Başkanı Metin Kara, Trabzon Konfeksiyoncular ve Tuhafiyeciler Esnaf Odası olağan genel kurulunda başkanlığa seçilen Ahmet Aydın ve yönetim kurulundaki arkadaşlarını tebrik etti.

TESOB Başkanı Metin Kara'nın divan başkanlığını yaptığı Trabzon Konfeksiyoncular ve Tuhafiyeciler Esnaf Odası olağan genel kurulu bugün gerçekleştirildi. Başkan Kara, genel kurulun açılışında yaptığı konuşmada, 'Esnaf ve sanatkârlarımız bu ülkenin temel taşlarıdır. Ekonomimizin kılcal damarlarını oluşturmaktadırlar. Meslek odası başkanları ve yönetim kurulu üyesi kardeşlerimizin asli görevi üyelerinin hak ve menfaatlerini korumak, kollamak ve gözetmektir. Bizler de uzun yıllardır bu teşkilatların altında bu güzide topluluğa hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Allah nasip ederse hizmete de devam edeceğiz. Bizim 1000 yıllık Ahilik geleneğimiz var. Türk halkının meslek ve sanat yönünde yetişmesini, ahlaki yönden gelişmesini sağlayan Ahilik kuruluşu, ahlak, akıl, bilim, çalışma ve adalet üzerine kurgulanmış. Bizler de kurucusu üstadımız Ahi Evran'ın çizdiği yolda camiamıza hizmet etmeye çalışıyoruz' dedi.

Trabzon Konfeksiyoncular ve Tuhafiyeciler Esnaf Odası olağan genel kurulunda daha sonra yapılan seçimlerde mevcut başkan Hakan Koç 108 oy alırken, rakibi Ahmet Aydın 150 oyla seçimi önde tamamladı. TESOB Başkanı Metin Kara ve beraberindeki oda başkanları, Ahmet Aydın ve yönetim kurulu üyelerini tebrik ederek görevlerinde başarılar diledi.