Başkan Kara: Ahilik geleneklerine bağlı kalarak bu camiaya hizmet ediyoruz

09.01.2018, TRABZON, TESOB – Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (TESOB) Başkanı Metin Kara, 30 yıldır esnaf ve sanatkâr camiasına çeşitli kademelerde hizmet verdiğini belirterek, 'Bu süreç içinde tümüyle bin yıllık Ahilik geleneğimize bağlı kalarak bu hizmeti vermenin mücadelesi ve çabası içinde olduk' dedi.

RÜŞTEM ŞAL 3. KEZ BAŞKAN SEÇİLDİ

Trabzon Elektrik ve Radyocular Esnaf Odası olağan genel kurulu bugün yapıldı. Kongre Divan Başkanlığı'na seçilen TESOB Başkanı Metin Kara, 30 yıldır esnaf ve sanatkâr camiasına çeşitli kademelerde ve görevlerde hizmet ettiğini belirterek, 'Allah bu güzide topluluğa hizmet etmeyi bana nasip etti. Bu süreç içinde de tümüyle bin yıllık Ahilik geleneğimize bağlı kalarak bu hizmeti vermenin mücadelesi ve çabası içinde olduk. Var olduğumuz süre içinde de bu tavrımızı sürdüreceğiz' dedi.

Trabzon Elektrik ve Radyocular Esnaf Odası başkanlığı seçimine tek aday olarak giren Rüstem Şal üçüncü kez başkanlığa seçildi. TESOB Başkanı Metin Kara, Rüstem Şal'ı tebrik etti. Kara, beraberinde TESOB Yönetim Kurulu Üyesi ve Sürmene Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Ekrem Yılmaz'la birlikte Rüstem Şal ve yönetim kurulu üyeleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.