Başkan Kara: Tüm kongrelerimizin saygı ve sevgi ortamında geçmesi en büyük temennimizdir

05.01.2017, TRABZON, TESOB – Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (TESOB) Başkanı Metin Kara, Beşikdüzü Esnaf ve Sanatkârlar Odası olağan genel kuruluna katılarak divan kurulu başkanlığı yaptı. Yeniden başkanlığa seçilen Hüseyin Günaçtı'yı kutlayan Başkan Kara, 'Beşikdüzü kongremiz sevgi ve kardeşlik içinde, Ahilik geleneklerine bağlı kalınarak saygı ortamında geçmiştir. Tüm kongrelerimizin bu doğrultuda tamamlanması en büyük temennimizdir' dedi.

Beşikdüzü Esnaf ve Sanatkârlar Odası'nın kongresinde divan başkanlığını TESOB Başkanı Metin Kara yaptı. Birçok esnaf ve sanatkâr odası başkanının da katıldığı kongrede, TESOB Yönetim Kurulu Üyesi ve Beşikdüzü Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hüseyin Günaçtı, 322 oyla yeniden başkanlığa seçildi. Günaçtı'nın rakibi Harun Çetinkaya da 161 oy aldı.

TESOB Başkanı Metin Kara, kongrenin ardından esnaf ve sanatkârlardan yeniden güvenoyu alarak başkanlığa seçilen Hüseyin Günaçtı'yı ve rakibi Harun Çetinkaya'yı tebrik etti. Başkan Kara ve beraberindeki TESOB yönetim kurulu üyeleriyle oda başkanları, Hüseyin Günaçtı ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte fotoğraf çektirdi, hayırlı olsun dileklerini iletti.

TESOB Başkanı Kara, Beşikdüzü kongresinin sevgi ve kardeşlik içinde, Ahilik geleneklerine bağlı kalınarak saygı ortamında geçtiğini belirterek, 'Tüm kongrelerimizin bu doğrultuda tamamlanması ve üyelerimize layıkıyla hizmet edecek isimlerin seçilmesi en büyük temennimizdir' dedi.