Başkan Kara: Hedefimiz Trabzonumuzun kalkınmasına katkı sağlamak

02.01.2018, TRABZON, TESOB – Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (TESOB) Başkanı Metin Kara, hedeflerinin Trabzon'un kalkınmasına ve zenginleşmesine katkı sağlamak olduğunu söyledi.

KASAPLAR ODASI KONGRESİ YAPILDI

Trabzon Kasaplar ve Celepler Esnaf Odası kongresi TESOB toplantı salonunda gerçekleştirildi. Mevcut başkan Temel Korkmaz'ın tek aday olarak yer aldığı kongreye, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Türkiye Kasaplar, Besiciler, Et ve Et Ürünleri Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu Başkanı Fazlı Yalçındağ, Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Metin Kara, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, Erzurum Kasaplar Odası Başkanı ve Federasyon Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Ejder, Ortahisar Kent Konseyi Başkanı Dündar Ayyıldız, üyeler ve diğer ilgililer katıldı.

TESOB Başkanı Metin Kara, kongrede yaptığı konuşmada, amaçlarının esnaf ve sanatkârlara her alanda sahip çıkmak, menfaatlerini korumak ve kollamak olduğunu belirterek, 'Elbette bunları gerçekleştirirken, belediyelerimizle, Ticaret ve Sanayi Odamızla, sivil toplum kuruluşlarımızla işbirliği içinde çalışmalar yapıyoruz. Hedefimiz Trabzonumuzun her alanda kalkınmasına ve zenginleşmesine katkı sağlamak. Bunu da esnafımızla, odalarımızla omuz omuza yapacağız' dedi.

Başkan Kara daha sonra Türkiye Kasaplar, Besiciler, Et ve Et Ürünleri Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu Başkanı Fazlı Yalçındağ'a TESOB'un ziyareti anısına plaket takdim etti. Ortahisar Kent Konseyi Başkanı Dündar Ayyıldız da Erzurum Kasaplar Odası Başkanı ve Federasyon Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Ejder'e TESOB'un hazırladığı kahve fincanı takımını hediye etti. Kongreye katılanlar daha sonra toplu fotoğraf çektirdi ve seçimlere geçildi.